W jaki sposób przebiega usuwanie blizn laserem i czy jest to zabieg bezpieczny?

Dla wielu osób blizny są nie tylko niedoskonałością urody. Bardzo często stanowią powód do kompleksów i mogą przyczyniać się do dyskomfortu psychicznego posiadacza. Na szczęście medycyna estetyczna stale się rozwija. W chwili obecnej można pozbyć się całkowicie lub przynajmniej częściowo każdej blizny.

Na czym polega usuwanie blizn laserem?

Blizny powstają w wyniku urazów, operacji lub chorób skóry, takich jak trądzik. Jest to tkanka łączna, która zastępuje uszkodzoną skórę. Różni się ona od skóry zdrowej budową oraz kolorem. Zdarza się, że blizny robią się twarde i zgrubiałe. Mogą wtedy powodować ból, czasem także przykurcze. Lasery stosowane przez placówki, posiadające w swojej ofercie zabiegi estetyczne, takie jak Centrum Medycyny Estetycznej Bellazone, znacząco wpłynęły na możliwości leczenia blizn.

Leczenie laserem polega na dezintegracji przerośniętej tkanki, aż do uzyskania warstwy zdrowej skóry. W obrębie blizny tworzy się siatkę uszkodzeń, na przemian z nieuszkodzonymi komórkami. Zapoczątkowuje ona proces odbudowy skóry, dzięki czemu blizna zaczyna przypominać otaczającą tkankę. Jeśli natomiast chodzi o rozstępy, to całkowicie można wyleczyć tylko świeże zmiany. W przypadku tych kilkuletnich można poprawić jedynie ich wygląd i napięcie, co spowoduje ich mniejszą widoczność.

Głowica lasera jest bardzo precyzyjna, zarówno jeśli chodzi o głębokość wiązki, jak i gęstość. Zostawia odpowiednią ilość nienaruszonych tkanek, dzięki czemu można przeprowadzić skuteczne i bezpieczne leczenie.

Innowacyjność lasera w leczeniu blizn

Nowoczesne lasery Fotona to urządzenia o bardzo szerokim spectrum zastosowania. Wyposażono je w szereg innowacyjnych rozwiązań, jak np. kontrola zwrotna impulsu. Dzięki temu medycyna estetyczna zyskała wysoki poziom kontroli nad energią impulsu promienia lasera. Urządzenia te można regulować odpowiednio do potrzeb każdego pacjenta, co pozwala na dostarczenie wiązki o ściśle określonych parametrach. Kolejną innowacją jest zastosowanie zmiennego kwadratowego impulsu. System ten pozwala na generację impulsu o danych parametrach z pomijalnie krótkim czasem narastania oraz opadania energii impulsu. Zwiększa to efektywność wiązki lasera, przy jednoczesnym polepszeniu skuteczności i szybkości leczenia w porównaniu do innych urządzeń. Dzięki najwyższej mocy i zaawansowanemu systemowi bezpieczeństwa, laserowe usuwanie blizn jest najszybszą i najbezpieczniejszą spośród wszystkich metod.

Zalecenia zabiegowe dla pacjentów

Usuwanie blizn laseremLeczenie laserem nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak zarówno przed zabiegiem, jak i po jego wykonaniu warto przestrzegać kilku zaleceń. Na 4 tygodnie przed zabiegiem jak i po nim nie należy się opalać, a na tydzień przed nie powinno się stosować żadnych peelingów. W dniu wykonania zabiegu nie wolno pić alkoholu, konieczne jest również zmycie z ciała wszystkich kosmetyków. Kilka dni po zabiegu nie należy drażnić skóry, np. szorstkim ręcznikiem, gąbką, peelingiem, mydłem czy też kosmetykami na bazie alkoholu. Do 14 dni po laserowym usuwaniu blizn nie zaleca się korzystania z sauny, a przez 7 dni nie powinno się wykonywać intensywnych ćwiczeń. Koniecznie należy się również wybrać na wizytę kontrolną. Sam zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Dzięki systemowi laserowemu Fotona można spełnić wszelkie potrzeby pacjentów, osiągając świetne rezultaty kliniczne oraz niespotykaną łagodność.

Pamiętajmy, aby zabiegowi laserowego usuwania blizna poddawać się jedynie w dobrych, renomowanych placówkach, jak np. Centrum Medycyny Estetycznej Bellazone. Będziemy mieć wtedy pewność, że osoba wykonująca zabieg posiada odpowiednie kwalifikacje i duże doświadczenie. Dzięki temu cała procedura przebiegnie szybko i bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *