Skuteczna alternatywa dla nici dentystycznych

Przestrzenie międzyzębowe są często pomijane podczas codziennej higieny jamy ustnej, a przecież właśnie tam gromadzi się najwięcej bakterii. Czyszczenie tych trudno dostępnych miejsc nie jest proste i może sprawiać trudności osobom mniej doświadczonym. Nitkowanie zajmuje także dużo czasu, co sprawia, że przy codziennej higienie jamy ustnej bardzo często rezygnujemy z tej czynności. A przecież jest doskonała alternatywa dla nici dentystycznej czy czyścików – nić wodna Philips Sonicare AirFloss.

Nić wodna Philips Sonicare AirFloss to idealne rozwiązanie dla osób, które nie korzystają z nici dentystycznych lub używają je sporadycznie. Jest to zdecydowanie prostszy sposób oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, nie zajmujący dużo czasu i energii. Nić wodna powstała we współpracy z stomatologami z całego świata ułatwiając czyszczenie trudno dostępnych miejsc i sprawiając, że każdy może znaleźć czas na tę czynność – czyszczenie trwa tylko 30 sekund!

Jak działa Philips Sonicare AirFloss?

alternatywa dla nici dentystycznychTechnologia nici wodnej AirFloss opiera się na powstaniu gwałtownego strumienia powietrza i kropelek wody. Strumień powietrza i mikropelek wody pod dużym ciśnieniem skutecznie rozbija i usuwa płytkę nazębną z przestrzeni międzyzębowych. Tradycyjne irygatory dentystyczne przede wszystkim wypłukują luźne resztki pokarmowe spomiędzy zębów. Irygator stomatologiczny marki Philips Sonicare mechanicznie rozrywa osad i płytkę nazębną, dzięki czemu jest skuteczniejszy i bardziej dokładny, a jednocześnie łagodny dla tkanek miękkich.

Dużym atutem irygatora jest bardzo dokładna aplikacja, zabezpieczająca przed pryskaniem i pozwalająca na dokładniejsze skierowanie strumienia w pożądane miejsce. Urządzenie charakteryzuje się także prostotą obsługi i niewielkimi rozmiarami. Niewielki pojemnik na wodę potrzebuje mniej niż łyżkę wody na cały proces irygacji. Dzięki temu nie trzeba przerywać czyszczenia zębów, by wypluć nadmiar wody z ust. Wg. przeprowadzonych badań aż 86% osób badanych uznało nić wodną Philips Sonicare AirFloss za łatwiejszy i szybszy sposób oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych niż używanie nici dentystycznej (2).

Wzbogacenie codziennego szczotkowania o używanie nici wodnej Philips Sonicare AirFloss usuwa nawet o 99% więcej biofilmu z przestrzeni międzyzębowych niż tylko oczyszczanie zębów szczoteczką manualną (1). W zaledwie 30 sekund można kompleksowo zadbać o higienę jamy ustnej i cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

1. A Randomized, Parallel Design Study to Evaluate the Effect of AirFloss (Chinook) on Removal of Interproximal Plaque and Reduction in Gingivitis. Jain V, Wei J, Jenkins W, Delaurenti M.

2. An Ease of Use Study to Evaluate Philips Sonicare AirFloss, String Floss and the Waterpik Waterflosser (IHUT). S. Krell, A. Kaler, J. Wei.

2 thoughts on “Skuteczna alternatywa dla nici dentystycznych

 • 6 września 2014 at 17:09
  Permalink

  A czy ta nić wodna Philips Sonicare AirFloss nie będzie za mocna? Moje dziąsła już przy szczotkowaniu bardzo krwawią, nie mówiąc o używaniu nici dentystycznej…Jeżeli jest to tak duże ciśnienie to czy każdy może jej używać??

  Reply
 • 8 października 2014 at 12:24
  Permalink

  Patrzyłam na ten irygator na stronie szczoteczka-elektryczna.pl ale chciałabym przed zakupem poznać czyjąś opinię. Ktoś używał tego sprzętu?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *