Pożegnaj nieświeży oddech

Codzienna higiena jamy ustnej to podstawa. Gdy dbamy o zęby nie musimy martwić się poważnymi ubytkami lub chorobami dziąseł. Równie ważny jest świeży oddech, ale w tym wypadku często stosowanie samej pasty nie wystarcza. Przykry zapach z ust dla wielu z nas jest wstydliwym problemem, który powoduje kompleksy i sprawia, że wycofujemy się z życia towarzyskiego. Najczęściej staramy się go maskować, jednak nie daje to oczekiwanych efektów, a czasem tylko pogarsza sytuację. Dużo lepszym sposobem jest odnalezienie przyczyny i zlikwidowanie jej.

Pierwszy krok do świeżego oddechu

Najczęściej nieświeży oddech dokucza osobom, które niedostatecznie dbają o jamę ustną. Niedokładnie umyte zęby oraz gromadzące się w trudno dostępnych miejscach resztki pokarmu to doskonała pożywka dla bakterii. Ponadto, gdy zbyt rzadko lub niestarannie używamy szczoteczki płytka nazębna narasta szybciej, niż na dokładnie wyczyszczonych zębach i zamienia się w twardy kamień uszkadzający dziąsła. Taki stan rzeczy może bardzo szybko przekształcić się w dużo poważniejszy problem. Próchnica, ubytki, ale także choroby dziąseł i śluzówki – właśnie to bardzo często jest przyczyną nieświeżego oddechu.

Dokładna higiena to podstawa

płyn do płukania jamy ustnejAby pozbyć się wstydliwej dolegliwości nie możemy unikać wizyt u stomatologa. Wyleczy zaniedbane ubytki oraz podpowie jak dokładnie szczotkować zęby. Warto używać również nici dentystycznej, która pomoże usunąć zalegające resztki pokarmu z przestrzeni międzyzębowych. Ważne jest także oczyszczanie języka, gdyż gromadzi się tam wiele bakterii i często to właśnie one są przyczyną naszego nieświeżego oddechu. Zwróćmy tez uwagę na to, jakiej pasty używamy. W sklepach znajdziemy preparaty przeznaczone dla osób walczących z nieświeżym oddechem, ale także pasty o kompleksowym działaniu jednocześnie zapewniające poczucie świeżości. Jednak, aby zwalczyć problem do końca, warto używać także płynu do płukania ust.

Przyjemne odświeżenie

Zadaniem płynu do płukania jamy ustnej jest m.in. odświeżenie oddechu. Popularne są płukanki Colgate Plax, które działają antybakteryjnie, wzmacniają dziąsła i chronią przed próchnicą. Dla nadwrażliwych najlepszym rozwiązaniem będą delikatne płyny bez dodatku alkoholu, a osoby stosujące pasty wybielające mogą sięgnąć po płukanki zapobiegające powstawaniu przebarwień. Płyn do płukania ust to świetne uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Oprócz ochrony zapewnia nam także przyjemne odświeżenie, które w połączeniu ze starannym szczotkowaniem, pozwoli nam raz na zawsze pozbyć się kompleksów.

One thought on “Pożegnaj nieświeży oddech

  • 29 listopada 2014 at 11:23
    Permalink

    przede wszystkim profilaktyka i regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Przy wrażliwych dziąsłach piaskowanie czy usuwanie kamienia nie należy do przyjemnych, ale mój dentysta używa pasty DETARTRINE (dentaltree.pl/produkt,81,detartrine ), która dzięki zawartym olejkom eterycznym nie podrażnia dziąseł i działa jak balsam w czasie mechanicznego usuwania kamienia przy tym nie narusza szkliwa 😉

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *