Labioplastyka – czyli o poprawianiu estetyki kobiecych narządów płciowych

Kobiece narządy płciowe – a szerzej ujmując, całość strefy intymnej kobiety – mimo iż są silnie uwarunkowane pełnioną przez nie funkcją oraz wyglądem, to niestety nie są niezniszczalne. Na kształt intymnych narządów oddziałuje wiele różnorodnych czynników, które doprowadzają do ich deformacji. Wpływa to na dyskomfort podczas aktywności seksualnej, jak i dnia codziennego. Obniża samoocenę, a tym samym pewność i dumę z bycia kobietą. Na ratunek przychodzi labioplastyka! Sprawdź, czym jest plastyka warg sromowych i przywróć swojej seksualności kobiecość!

Czym dokładnie jest labioplastyka

LabioplastykaLabioplastyka to inaczej plastyka warg sromowych. Zabieg ten jest zaliczany do nowoczesnej ginekologii estetycznej. Dotyczy rekonstrukcji lub rewitalizacji warg sromowych mniejszych lub większych. W pierwszym przypadku polega na nadaniu narządom prawidłowego kształtu. W drugim natomiast wpływa się na poprawę ich jędrności oraz sprężystości.

Labioplastyka to zabieg mieszczący się w kategorii laseroterapii (co dokładniej określa rodzaj i typ deformacji warg sromowych, bowiem nie każdy rodzaj defektu można wyeliminować laseroterapią). Dzięki temu jest mało inwazyjny oraz skuteczny. Przebiega niezwykle szybko, a dzięki temu czas rekonwalescencji nie wymaga przestrzegania silnych rygorów zachowawczych. Każda z tych zależności jest uwarunkowana indywidualnymi potrzebami pacjentki. Wpływa na to również rodzaj zastosowanego lasera oraz miejsce wykonywania zabiegu.

MonaLisa Touch i labioplastyka jako nieodłączne pojęcia

Labioplastyka, mimo iż jest zabiegiem mało inwazyjnym, nie oznacza, że prostym. To prawda – w porównaniu do chirurgii plastycznej, która wykorzystuje skalpel, jest zdecydowanie ‘’przyjemniejsza’’. Ważne jest, aby plastykę warg sromowych przeprowadzać za pomocą najlepszego sprzętu, by przypisana nieinwazyjność zabiegowa rzeczywiście mogła być zachowana.

Dlatego też laser MonaLisa Touch powinien być wykorzystany podczas zabiegu labioplastyki. Decydując się na plastykę narządów płciowych, pamiętaj, by dokładnie zapoznać się z zasadami, jakimi kierują się kliniki ginekologii estetycznej. Jednym z miejsc, w którym możesz poddać się opisywanej laseroterapii, jest Gabinet Ginekologii i Medycyny Estetycznej Holistic Med w Białymstoku.

Kto może podjąć się zabiegu labioplastyki

Zabieg korekcyjnej rekonstrukcji narządów intymnych jest tak zróżnicowany, że mogą się go podjąć kobiety w każdym wieku. Zarówno młode, jak i nieco starsze. Tuż przed zabiegiem odbywa się specjalna, ginekologiczna konsultacja, dzięki której zostaną wyeliminowane wszystkie ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Dzięki indywidualnemu podejściu specjalisty do pacjentek nie ma możliwości, by zabieg został wykonany wbrew jakichkolwiek zastrzeżeń.

Lekarze specjaliści analizują wyniki badań, które przed przystąpieniem do laseroterapii musi wykonać każda kobieta. Są to: badania moczu i krwi (morfologia, wskaźniki krzepnięcia – APTT, INR, kreatynina), mierzenie poziomu glukozy, elektrolitów sodu (Na) i potasu (K).

Labioplastyka lekarstwem na:

  • deformację warg sromowych,
  • asymetrię warg sromowych (przerost, nierówna wielkość, zaburzony kształt),
  • brak jędrności i sprężystości warg sromowych.

Wyżej opisane zniekształcenia są charakterystyczne i dla kobiet młodych, i dla tych dojrzałych, które najczęściej znajdują się w okresie okołomenopauzalnym. Lekarze specjaliści z Kliniki Ginekologicznej w Białymstoku podkreślają, że nie jest warunkiem to, iż każda kobieta zetknie się z problemem zaburzenia estetyki warg sromowych. Aspekt ten współzależy od kilku ważnych czynników. Głównym z nich są przede wszystkim uwarunkowania genetyczne oraz zdolność do samoregeneracji naskórka (produkcja kolagenu), a tym samym odporność na uszkodzenia mechaniczne i naturalne. Do bodźców deformujących wygląd narządów płciowych wlicza się dodatkowo: ciążę i poród siłami naturalnymi (zwłaszcza gdy kobieta ma ich kilka na swoim koncie) oraz okres menopauzy, kiedy to produkcja kolagenu jest ograniczona i skóra traci naturalną sprężystość.

Przebieg plastyki warg sromowych przy zastosowaniu lasera MonaLisa Touch

Gabinet ginekologiczny Holistic Med z Białegostoku – http://holistic-med.pl/home.html – operuje laserem MonaLisa Touch jako jedyny na Podlasiu. Z tego względu indywidualnie i z ogromną precyzją podchodzi do każdej pacjentki.

Ginekolodzy z białostockiej kliniki dzielą labioplastykę na dwa rodzaje. Pierwszy uwzględnia wyciągnięcie warg sromowych typu I i II spowodowane utratą jędrności skóry. Wtedy – przy pomocy lasera MonaLisa Touch – stymulują skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu dochodzi do naturalnego jej zagęszczenia i przywrócenia estetyki warg sromowych. Drugi wariant – wyciągnięcie warg sromowych typu III i IV – określany jest mianem asymetrii i hipertrofii i wymaga metody chirurgicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *