Dietetyczny ratunek dla skóry, włosów i paznokci

Trudno nie zgodzić się z faktem, iż obecnie zadbany wygląd jest w cenie. Zwraca na niego uwagę przyszły pracodawca, partner, czy też koleżanki w pracy. Niewątpliwie także nam, piękny wygląd dodaje pewności siebie i pewnej samoświadomości. Nieskazitelna skóra, lśniące włosy, czy też zadbane paznokcie to atrybuty kobiecości. Ostatnimi czasy coraz częściej obserwuje się stopniowo zwiększający się udział płci męskiej jako klientów salonów piękności i zakładów medycyny estetycznej. Świadczy to o tym, iż nawet panowie zainteresowali się swoim wyglądem.
Dla większości z nas dbanie o wygląd zewnętrzny kojarzy się tylko i wyłącznie ze stosowaniem drogich kosmetyków i całej gamy maseczek, poprawą wyglądu u chirurga plastycznego lub  kosmetologa lub też za pomocą makijażu  niezliczonych pudrów, podkładów i maseczek. Często mawiamy, że nie ma ludzi idealnych, dlatego też do ideału trzeba dążyć uciekając się do sztucznych sposobów poprawy wyglądu. Jednakże mało kto wie, jak ważną rolę w naszym wyglądzie i ogólnym stanie skóry, włosów i paznokci odgrywa dieta.

Dieta a nasz wygląd

Musimy mieć świadomość, że z naszego wyglądu można wyczytać naprawdę wiele. Począwszy od podejścia do higieny, po naszą dietę, a nawet choroby z jakimi się zmagamy. Nasza aparycję można porównać do swoistego rodzaju lustra, które odzwierciedla nasze przekonania i postępowania, a także postawy, również te, dotyczące diety. Dieta wpływa na szereg procesów odbywających się w naszym organizmie. Ma wpływ nie tylko na kształt sylwetki, ale także na ogólną witalność organizmu, a także na strukturę włosa, skóry (jako warstwy fosfolipidowej), a także paznokci.

Dietetyczne sposoby na piękny wygląd:

1) Urozmaicona, zbilansowana dieta
W tym zagadnieniu znajdują się wszystkie zasady dotyczące zdrowego żywienia. Dieta zapewniająca piękny wygląd powinna być przede wszystkim prawidłowo zbilansowana i urozmaicona. Oznacza to, że musi zawierać wszystkie środki spożywcze ze wszystkich grup produktów spożywczych:

  • Pełnoziarniste produkty zbożowe (ryż, makarony, kasze, pieczywo, nasiona roślin strączkowych, ziemniaki)
  • Warzywa i owoce
  • Nabiał i jaja
  • Ryby, owoce morza
  • Tłuszcze

Dieta taka chroni nas przed niedoborami pokarmowymi wynikającymi ze zbyt monotonnej diety lub też z błędów dietetycznych, które popełniamy na co dzień. Dzięki temu nie obserwujemy żadnych negatywnych skutków zdrowotnych.

2) Unikać produktów zakwaszających
Produkty spożywcze dzielimy ta takie, które zakwaszają nasz organizm (o negatywnym wpływie na organizm), a także na te, które mają działanie zasadotwórcze. Należy tak komponować dietę, aby obfitowała ona w 80% w produkty o działaniu alkalizującym. Mają one dobroczynne działanie na organizm, regulują gospodarkę kwasowo-zasadową, wpływają na korzystny przebieg wszystkich procesów metabolicznych i przemiany materii, a także wpływają na piękny wygląd naszej skóry. Dodatkowo mamy dużą siłę witalną i energię do działania.

3) Zapewnić odpowiednią podaż białka
Białko jest bardzo ważnym makroelementem wpływającym na wiele funkcji organizmu. Jego prawidłowo ilość warunkuje odpowiednią strukturę wszystkich błon komórkowych, produkcję oraz odbudowę naskórka. Dodatkowo kolagen – główne białko tkanki łącznej jest niezbędny dla prawidłowego, zdrowego wyglądu skóry. Jego niedostateczna ilość będzie objawiała się szybkim starzeniem skóry, zmarszczkami, a także workami pod oczami.

4) Witamina A
Jedna z najważniejszych witamin warunkująca prawidłowe funkcjonowanie skóry i naskórka. Jest to witamina o działaniu antyoksydacyjnym. Chroni nasz organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które przyczyniają się do przyspieszenia procesów starzenia. Dodatkowo pozwala skutecznie eliminować przebarwienia, łuszczenie się skóry i eliminuje niedoskonałości i wypryski.

5) Odpowiednia ilość wypijanych płynów
Dla człowieka najważniejszym płynem, który gasi pragnienie, a zarazem nawadnia jest woda mineralna. Dla naszego wyglądu będzie lepsza ta, z wysoką zawartością składników mineralnych powyżej 1500 mg/L. Zaleca się wypijać od 1,5 do nawet 2,5 litrów płynów. Prawidłowo nawodniona skóra wygląda świeżo i młodo, a także ma dużą sprężystość i gęstość.

dieta codzienna na skórę, włosy i paznokcieJak wynika z powyższych faktów, trudno jest tak zbilansować naszą dietę, aby odpowiednio zadbać o stan włosów, skóry i paznokci. Dlatego też warto zaufać specjalistom z zakresu żywienia człowieka, którzy doradzą najskuteczniejszą dietę, a także zwrócą uwagę na kluczowe  mikro- i makroskładniki w procesie budowy i regeneracji komórkowej. Z tego powodu warto zapoznać się z innowacyjnym dietetykiem online. Diemtap oferuje opracowane przez wykwalifikowanych dietetyków klinicznych plany żywieniowe w ramach wielu diet takich jak: tania, wygodna, cukrzycowa, zbilansowana, wegetariańska, a nawet bezglutenowa.

Tak szeroki wybór planów żywieniowych sprawia, że każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo program Dietmap.pl pozwala na całkowite zarządzanie swym jadłospisem poprzez wymianę posiłków na inne, nie mające wpływu na wartość kaloryczną posiłków, a także możliwość wygenerowania tygodniowej listy zakupów niezbędnych do kontynuowania diety. Dzięki tak wielu możliwością dieta z Dietmap.pl staje się nie tylko wygodna, ale także łatwa, a co najważniejsze skuteczna. Teraz tylko możesz spokojnie czekać na pierwsze efekty widoczne w lustrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *