Czy zimą należy nosić wyłącznie ciężkie perfumy?

Powszechnie przyjęło się, że zimą większość kobiet wybiera dość ciężkie wonie. Utrzymują się nie tylko długo na ciele, lecz przede wszystkim rozgrzewają je drzewno-korzennymi zapachami, orientalnymi składnikami, czy tymi przywodzącymi na myśl świąteczny klimat woniami, które jeszcze bardziej pobudzają nas do działania w tym mroźnym czasie. Czy jednak jest to swoista norma? Czy istnieją od tej reguły wyjątki? I czy w ogóle wypada nosić lekkie, kwiatowe perfumy również zimą? O tym wszystkim w najnowszym materiale.

Dopasuj perfumy do pory roku i nastroju

perfumyChoć nie każda kobieta zdaje sobie z tego sprawę, używanie jednych perfum przez cały rok nie jest dobrym pomysłem. Nawet jeśli przyzwyczaiłaś się już do swojego ulubionego zapachu i ciężko byłoby Ci się z nim rozstać, dopiero mocno docenisz go, gdy na chwilę pozwolisz sobie od niego odsapnąć. Zacznij myśleć o swoich zapachach właśnie w kwestii pór roku i tego, co w nich najpiękniejsze. Wiosną wybieraj perfumy damskie o zapachu delikatnych kwiatów, latem orzeźwiające cytrusy, jesienią – waniliowe nuty otulające lekkim „szalem”, natomiast zimą – cięższe zapachy, które sprawią, że już samo otworzenie buteleczki rozgrzeje Cię do czerwoności. Dlaczego to takie ważne?

Dlaczego wybieramy cięższe zapachy zimą?

Kwestia ta spowodowana jest praktycyzmem. Każdy z nas marznie, gdy na dworze temperatury spadają poniżej zera. Nic więc dziwnego, że opatulając się w ciepłe swetry i szaliki chcemy znaleźć sposób na to, by móc jeszcze bardziej się rozgrzać. A taką moc ma nie tylko ciepły kaloryfer i gorąca herbata, ale również zapach! Zazwyczaj bowiem perfumy „zimowe” są kompozycją mocno nasyconą, bogatą i głęboką. Przepełnioną masą przypraw, takich jak na przykład anyż, goździki, mającą w składzie drzewo sandałowe, cedr, orientalne olejki eteryczne, piżmo i inne składniki, których woń sprawia, że robi nam się po prostu cieplej na duszy. Co więcej takie zapachy lepiej utrzymują się na grubych ubraniach i pozostają z nami przez cały dzień.

Warto eksperymentować!

Oczywiście, nikt nie broni Ci używać w zimę innych zapachów. Przecież nie każdemu muszą się podobać tak mocne wonie. Warto jednak od czasu do czasu poeksperymentować i, szczególnie w tym okresie sprawdzić, czy na rynek perfumeryjny nie wszedł może nowy, ciekawy zapach o niebywałej głębi, który pobudzi Twoje zmysły i sprawi, że tym razem skusisz się na małą zmianę ulubionego zapachu, na rzecz zimowej woni rozgrzewającej wszystkich wokół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *