Czas na zmianę – odmładzanie skóry dłoni

Najbardziej podatną na upływ czasu partią ciała, oprócz skóry pod oczami i szyi, są niestety dłonie. Ich kondycja odzwierciedla wiek czasem nawet bardziej niż skóra twarzy. Z uwagi na ich aktywność, narażenie na działanie promieni UV, środków chemicznych oraz strukturę ich skóry, odmładzanie tej partii ciała bywa wyzwaniem. Jakie są najskuteczniejsze zabiegi na dłonie?

Zmarszczki, utrata jędrności i objętości oraz plamy wątrobowe to główne zmartwienie dojrzałych kobiet związane z tą okolicą. Na szczęście medycyna estetyczna opracowała kilka nowoczesnych procedur, dzięki którym tak szybko już panie nie zdradzą swego wieku. Oto najskuteczniejsze z nich:

  • laser frakcyjny,
  • osocze bogatopłytkowe,
  • kwas hialuronowy,
  • mikroprzeszczep komórek tłuszczowych – lipofilling.
  • Radiesse

Laserowe odmładzanie dłoni Palomar Star Lux

Z każdą dekadą przybywa zmian barwnikowych w postaci plam soczewicowatych i piegów oraz zmian naczyniowych. Typowe cechy posłonecznego uszkodzenia skóry, zwanego fotostarzeniem, można zauważyć po 35. roku życia, kiedy naskórek staje się coraz bardziej wysuszony i cienki. Energia światła lasera pochłaniana jest m.in przez brunatny barwnik, jakim jest melanina zawarta w przebarwieniach oraz hemoglobina zawarta w naczynkach. Pochłonięta przez barwniki energia, zamieniana jest w ciepło. Oznacza to, że tylko określone obszary skóry są uszkadzane w celu pobudzenia organizmu do wzmożonej regeneracji. Sąsiadująca natomiast tkanka pozostaje nienaruszona. Jest  to proces stopniowy i wymaga indywidualnego podejścia. Po zabiegu, w skutek przekształcenia struktury tkanki, zmniejsza się widoczność brunatnych plam, a skóra dzięki ujednoliconej barwie staje się wyraźnie młodsza i bardziej napięta.  Proces regeneracji skóry oraz zaniku przebarwień trwa kilka tygodni. Procedura wymaga 2-3 powtórzeń.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

odmładzanie skóry dłoniTerapia osoczem bogatopłytkowym (PRP – Plateled Rich Plasma) przeznaczona do rewitalizacji dłoni, jest tą samą procedurą jaką stosuje się w zakresie usuwania zmarszczek na twarzy, szyi oraz na dekolcie. PRP jest preparatem krwiopochodnym,  pozyskiwanym z krwi pacjenta, dzięki czemu jest bogate w komórki i czynniki wzrostu tzw. peptydy, jakie stymulują proces komórkowego namnażania, niezwykle skuteczny w procesie odnowy biologicznej tkanek skóry – wyjaśnia lek. med. Aleksandra Jagielska, dermatolog i ekspert Kliniki Sthetic. Efektem zabiegu jest biostymulacja oraz wyraźne wygładzenie skóry, poprawa jej kolorytu, elastyczności i mikrokrążenia. Ponieważ zastosowanie osocza nie niesie ze sobą żadnego ryzyka powikłań, metodę tę mogą stosować osoby wrażliwe i alergiczne.

Rewitalizacja skóry  dłoni kwasem hialuronowym

Szorstka skóra dłoni, wysuszona i zniszczona kontaktem z detergentami, pozbawiona jędrności przez czas wymaga przede wszystkim nawodnienia i wzmocnienia od wewnątrz. Doskonały do tego celu jest preparat na bazie kwasu hialuronowego – Restylane Skinboosters Vital . Wstrzykiwany w skórę za pomocą bardzo cienkiej mikrokaniuli, minimalizuje bolesność oraz ryzyko powstania siniaczków. Efektem tej kuracji jest przywrócenie utraconej elastyczności skóry dłoni poprzez odbudowę jej nawilżenia i gęstości skóry. Optymalny efekt zapewni cykl zabiegów powtarzanych co 3 tygodnie.

Lipofilling – modelowanie i odmładzanie dłoni

Przeszczep tkanki tłuszczowej to bezpieczna i skuteczna metoda modelowania wskazanych obszarów ciała oraz redukcji oznak starzenia za pomocą własnego tłuszczu. Procedura jest dwuetapowa i wiąże się z pozyskaniem wcześniej materiału w procesie liposukcji, jaki następnie jest przygotowywany w odpowiednim separatorze i odwirowywany. Kolejnym etapem jest iniekcja bogatej frakcji w tkankę podskórną dłoni. Własny tłuszcz stanowi naturalny wypełniacz i podobnie jak osocze bogatopłytkowe, nie wywołuje reakcji alergicznej organizmu. Nie ma też ryzyka, że tkanka zostanie odrzucona. Zwarty w niej „eliksir” – żywe komórki macierzyste, posiadają niepowtarzalne właściwości regeneracyjne i rewitalizacyjne, pozostawiając skórę jędrną i sprężystą. Stabilizacja efektów następuje po upływie około 2 miesięcy i wtedy lekarz decyduje czy konieczny jest kolejny zabieg – wyjaśnia specjalista Kliniki Sthetic – http://sthetic.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *