Chirurgia estetyczna – czym się zajmuje?

W obecnych czasach presja otoczenia związana z tym, aby być zgrabnym i pięknym, jest bardzo duża. W niektórych krajach operacje plastyczne wykonywane nawet na nastolatkach to coś zupełnie normalnego. W Polsce to temat cieszący się coraz większą popularnością.

Co to jest chirurgia estetyczna?

chirurgia estetycznaZabiegi chirurgii estetycznej (plastycznej lub kosmetycznej) wykonuje się po to, aby, poprzez naprawianie wszelkich niedoskonałości, podnieść jakość życia ludziom zdrowym, jednak mającym pewne kompleksy. W jej skład wchodzą na przykład różne zabiegi pielęgnacyjne oraz te mające za zadanie odwracanie skutków starzenia skóry. Medycyna estetyczna to jednak trochę więcej niż tylko wygładzanie zmarszczek – stosuje się ją na przykład przy oparzeniach czy w przypadku innych defektów, ale także wtedy, kiedy pacjent sam się zdecyduje na operację, chociażby powiększenia biustu. Zarówno te mniej skomplikowane, jak i wymagające więcej czasu zabiegi, wykonuje doktor Chęciński, którego klinika znajduje się w Warszawie. Zdecydowanie się na zabieg jest na pewno trudniejsze niż zwyczajne pójście do kosmetyczki np. w celu wyrównania brwi, jednak jest także łatwiejsze od podjęcia decyzji o wizycie w klinice chirurgii plastycznej po to, aby całkowicie zmienić rysy swojej twarzy – co również się zdarza.

Czym dokładnie zajmuje się medycyna estetyczna? Przykładowe zabiegi

Liczne zabiegi stosowane w chirurgii estetycznej dotyczą twarzy – w myśl tego, że jest ona naszą wizytówką, warto zadbać o to, aby prezentowała się jak najlepiej i sprawiała dobre pierwsze wrażenie. Przykładowe zabiegi, wykonywane z zastosowaniem tej dziedziny medycyny, to na przykład wygładzanie cery czy laserowe zabiegi usuwania owłosienia – w tym wypadku ingeruje się w samą tylko skórę, jednak można pójść o krok dalej, czyli wykonać chociażby korekcję nosa, uszu czy powiek (zarówno górnych jak i dolnych). Popularnymi zabiegami, wykonywanymi przez lekarzy specjalizujących się w chirurgii estetycznej (takim lekarzem jest na przykład doktor Chęciński) są: podnoszenie, powiększanie i pomniejszanie piersi, odsysanie tkanki tłuszczowej zwane liposukcją (mające za zadanie pozbyć się tłuszczu z konkretnych miejsc na ciele), redukcja nadmiaru skóry brzucha czy korekcja wyglądu nóg i rąk. Do chirurga plastycznego mogą zwrócić się także kobiety, które przeszły ciążę, ale cały czas martwią się swoimi rozstępami – czy to na udach, czy na brzuchu. Chirurgia estetyczna ma również za zadanie walkę z widocznymi efektami starzenia się skóry, oferuje więc na przykład wypełnianie zmarszczek czy podnoszenie policzków oraz wygładzenie skóry szyi.

Popularność zabiegów wchodzących w zakres chirurgii estetycznej wciąż wzrasta, jednak ważne jest, aby w tej kwestii korzystać ze sprawdzonych klinik oraz gabinetów lekarskich, które posiadają dobrą opinię. Chodzi o nasze zdrowie, a nawet mało inwazyjny, lecz niepoprawnie przeprowadzony zabieg może skończyć się poważnymi powikłaniami, a nawet śmiercią pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *